Zašíwárna
DŮM, BYT, ZAHRADA

Zašíwárna
5.května 70/37, Liberec, OTEVŘENO Středa: 10:00–13:00, 14:00-20:00 Navigovat Navigovat


Telefon: 731325238
E-mail: info@zasiwarna.cz
Web: www.zasiwarna.cz

MÍSTO, KDE SE MŮŽETE ZAŠÍT A NĚCO SI UŠÍT
Veřejná (nejen) šicí dílna
Kurzy šití, háčkování, kroužky pro děti, pronájem šicích strojů, konzultace, střihové poradenství, prodej hotových výrobků od libereckých tvůrců.
Jak to celé vzniklo
Šití mě chytlo už jako malou. A nepustilo. Po narození dcery jsem v mateřském centru začala vést rukodělnou dílničku pro malé děti. Šila jsem dcerce a přibrala si i projekty speciálních výrobků pro libereckou firmu Šijemdětem.cz. Po čase jsem se doslechla o konceptu šicí kavárny. A začala snít o liberecké šicí kavárně.
Doma jsem rodinu připravila o jednu místnost a vytvořila svoji první dílnu. A brzy jsem se v ní už nezašívala sama. Přicházely kamarádky, které chtěly tvořit, ale nedokázaly to samy. Vedla jsem známé, ale svoje znalosti jsem nadšeně předávala dál i v rámci projektu Učíme se řemesla.
Chtěla jsem šít, být s lidmi, předávat… Co čtrnáct dní jsem se scházela se skupinou žen v mateřském centru, vymýšlela projekty a pomáhala s realizací.
V listopadu 2016 bylo jasno, otevřu malou šicí dílnu pro veřejnost. Našla jsem to pravé místo v samotném centru Liberce a pustila se do příprav.
A konečně, v lednu 2017, se Zašíwárna otevřela. Útulná, přátelská, veřejná (nejen) šicí dílna. Místo, kde se můžete zašít a něco si ušít. Alena Herajn
Náš tým:
ALENA - Zakladatelka Zašíwárny. Stará se, aby to všechno fungovalo. Pravidelně se s ní můžete zašít ve středu a někdy i o víkendu. Vede šicí kroužek pro děti.
JANČA - Pořádá pravidelné pondělní podvečerní šití a občasné víkendové šicí dílny. Připravuje pro vás střihy, které jsou vám v Zašíwárně k dispozici. Je to dobrá duše Zašíwárny.
DANIELA - Pořádá sobotní kurzy pro začátečníky a páteční šicí podvečery.
LÉŇA - K Zašíwárně se přidala nedávno a obohacuje ji o kurzy šití barefootové obuvi, ale nejen jí.
JÍŤA - Chcete-li si uháčkovat kulicha nebo jarní čepici a naučit se základy háčkování, je tu pro vás Jíťa.