RESTAURACE

Restaurace Black Horse
Nerudovo náměstí 108/1, Liberec

Navigovat Navigovat
485 11 44 33
e-mail: info@irskaliberec.cz
web: www.irskaliberec.cz

Restaurace, která je jedna z nejstarších v Liberci a kdysi nesla název Černý Kůň.

My Češi milující pivo, maso a dobrý alkohol, budeme rozumět tomu, proč jsme vybrali zrovna irskou gastronomii. Kuchyně z této divoké a drsné země přináší mnoho věcí, kterým budeme rozumět. Na pomalo dušená masa, grilované steaky, šťavnaté hamburgery, jehněčí a krůtí masa, zeleninu ve všech podobách a úpravách, oblíbené brambory a typické dezerty.

V Čechách se po staletí konzumovalo mnohem více ryb, než je tomu nyní. Také v Irsku jsou velmi oblíbené čerstvé ryby, ústřice a mořské plody, které se snažíme nabídnout Vám, našim hostům.
Pevně věříme v lokální suroviny, které česká země nabízí. Výjimku však uděláme u některých druhů ryb, které si necháváme dovážet přímo čerstvé - hned druhý den po vylovení a také u irského hovězího masa, které máme od vyzkoušených dodavatelů, kteří splňují vysoké nároky na kvalitu a ošetření, které náš šéfkuchař vyžaduje.

Sázíme na jednoduchost a kvalitu. Proto náš jídelní lístek není ani velký, ani složitý. O to více se věnujeme častějším změnám a sezónním specialitám.

Dobrou restauraci dělá nejen jídlo, ale i nápoje. Irskému černému fešákovi GUINNESS věnujeme zvláštní péči. Veškeré pivo hýčkáme v zachlazeném speciálním prostoru.
St 17.7.
1. ? Dezerty vám nabídneme z našeho blackstra Fresh Break
? Hráškový krém (7,9) 42 Kč
2. ? Grilovaný telecí steak, mačkané brambory se slaninou, houbová omáčka, cherry tomaty (7,9) 198 Kč
3. ? Smažená vepřová kotleta, zeleninový salát s medovo-hořčičným dresinkem a topinky z námi upečeného kváskového chleba (1a,7,9,10,12) 132 Kč
4. ? Fusilli s kuřecím masem, cuketou, paprikou a parmazánem (1a,3,7) 125 Kč
5. ? Filátko z coley s tomatovo-olivovou tapenádou, polenta a bazalková omáčka (4,7) 155 Kč
6. ? Kroupové rizoto s hlívou, smetanou a kozím sýrem (7) 105 Kč