Moštovna Lažany
OBCHODY

Moštovna Lažany
Lažany 71, Lazany Navigovat Navigovat


Telefon: 485 146 114
E-mail: info@mostovna-lazany.cz
Web: www.mostovna-lazany.cz/

Moštovna Lažany byla postavena uprostřed rozsáhlých sadů jabloní a drobného ovoce na okraji Českého ráje v roce 1965. Na jejím vybudování měli zájem hlavně pěstitelé z okolních obcí na Turnovsku. Její původní název byl Zdroj Českého ráje, který byl později změněn na nynější název Moštovna Lažany. Moštovna zpracovává jablka od zahrádkářů a velkopěstitelů z regionu. Při výrobě i zpracování se využívají bohaté, více než čtyřicetileté zkušenosti s tradiční výrobou moštů. Všechny nápoje jsou vyráběny přírodní cestou bez použití konzervačních látek nebo jiných chemických přísad.

V současné době se tu vyrábí 23 druhů kvalitních nápojů (novinkou jsou BIO nápoje). Po vylisování ovoce je šťáva pečlivě vyčeřena, fi ltrována, pasterována a ihned stočena do lahví. Díky tomuto dokonalému a citlivému způsobu zpracování a konzervace si tak uchovává svoji přirozenou hodnotu, chuť i výrazné aroma. Skleněná láhev je tím nejlepším obalem, ze kterého nejlépe vychutnáte originální a osvěžující chuť moštu.

Hlavním programen moštovny je zpracování ovoce od pěstitelů z Českého ráje. Podstatnou část výroby tvoří Jablečný mošt, Jablečný mošt s vlákninou, Hruškový mošt, Mrkev s jablkem, Lisovaná višeň a Vinný mošt z Müller Thurgau. Dále pak v současné době velice žádané BIO mošty - BIO Jablečný s vlákninou a BIO Jablečný. Sortiment je obohacen o kvalitní nápoje vyráběné z přírodních koncentrátů - Černý rybíz, Višeň, Zahradní směs, Pomeranč-jablko, Bylinný nápoj z květu černého bezu a Jahoda.

Moštovna Lažany je držitelem ocenění Výrobek roku 2005 v Libereckém kraji za jablečný mošt a Výrobek roku 2006 v Libereckém kraji za rybízový nápoj, totéž bylo zopakováno v roce 2007 za višňový nápoj a v roce 2008 za jablečný mošt s vlákninou.