Lidové sady (společenské centrum)
ZÁBAVA

Lidové sady (společenské centrum)
Navigovat Navigovat Facebook
Lidové sady 425/1, Liberec


Telefon: 482 710 649
E-mail: infopult@zooliberec.cz
Web: www.lidovesadyliberec.cz/cz

Kulturní a společenské centrum Lidové sady Liberec je jako samostatné středisko součástí příspěvkové organizace Zoologická zahrada Liberec.
Centrum Lidové sady vzniklo po zrušení dvou městských příspěvkových organizací (Park kultury a oddechu v Liberci a Středisko kulturních služeb Liberec) sloučením jejich dosavadních aktivit.
Budova je dnes historickým objektem, který je registrovanou kulturní památkou, je dominantou celé územní oblasti Lidových sadů. Součástí centra Lidové sady je také přírodní areál Dětského koutku.

Vyhlídková věž - 32 metrů vysoká se 155 schody je dominantou památkového objektu Lidových sadů v celoročním provozu. Uváděná výška vychází z dobových zdrojů, některé pozdější údaje uvádějí také výšku 33 nebo 35 metrů a věž doposud nebyla přesně změřena. Vyhlídková věž je zakončena předsazeným vyhlídkovým prostorem s hrázděným zdivem a převýšeným valbovým zastřešením. Do zdi věže je na zahradní straně zapuštěn pískovcový městský znak s letopočtem 1901 připomínajícím dokončení stavby. V polovině padesátých let minulého století byla věž z bezpečnostních důvodů uzavřena a opětovného zpřístupnění veřejnosti se dočkala až v květnu 1998. Kompletní rekonstrukci podle projektu Ing.arch. Františka Čejky provedla liberecká stavební firma Prosperita – Horák. Od května 1998 je vyhlídková věž znovu přístupná veřejnosti.